niedziela, 29 listopada 2015

Kartki świąteczne #jak pisać by napisać

Okej święta, wiadomo trzeba napisać kartki świąteczne. Wszyscy to znamy. Ciągłe źródło łez i niepowodzeń. Czujesz, że te kartki potwierdzają słowa wielu osób, że po prostu się nie nadajesz. Myślisz, że umiesz coś napisać i zaczynasz, ale ale jednak nie! Nie potrafisz! Życie Cię nie przygotowało. Gimnazja, Licea, lektury, skoki przez kozła, nikt Cię nie przygotował na takie rzeczy. Okej więc wybierasz. Dzwonisz po ludziach po prostu obcych i mówisz: "Pomóżcie mi napisać te kartki, są święta, no pomóżcie" i nagle słuchawka z drugiej strony zostaje odłożona. Słychać tylko powtarzający się sygnał: pip,pip,pip..


Weźmy się w garść. Po pierwsze ubierz sie poważnie, nie siedź w dresach, święta to nie żarty. Potrzebujesz choinkę, cukierki, różne czekoladki, edycję świąteczną cocacoli (ale to chyba wiadome, nie muszę tłumaczyć) oraz inne świątecznopodobne rzeczy, ale jest fajnie, dobrze zaczymajmy.

Kartki, potrzebujesz kartki, żeby napisać kartki świąteczne, które mogą być w różnych rozmiarach. Ja mam taką kwadratową bo wygląda jak laurka z przedszkola.

Dobra, jedziemy! "Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku"
No okej, nie było to takie trudne, popatrz na nią, podziel się tym triumfem sam ze sobą :)

Jedziemy dalej, druga kartka. "Droga siostro, drogi bracie, cześć, cieszę się, że masz idealne życie i w ogóle, że masz dzieci, pieniądze, dom, a ja nie ma nic, siedzę sam z pustą paczką czekoladek i piszę te kartki**" 
***
Fajnie, dobrze, uspokój się piszemy dalej:
"Wesołych Świąt i w ogóle szczęśliwego świętego narodzenia"

No i ostatnie, kartka numer #trzy
"Moja droga kochana nauczycielko wfu, Pani Katarzyno. Pani Katarzyno, cieszę się, że uczysz mnie wfu w gimnazjum, Wesołych Świąt"
Nie!
"Pani Katarzyno, kazała mi pani nosić te dresy, te skarpetki miały mi pasować, a ja nie mam na skarpetki, mówiłaś mi, że ja nie umiem nic: przebiec, że gra to nie moje życie,  moje życie się rozpada, 3 lata życia w traumie" 
Wszystko mi się tu rozpada a ja pisze te kartki, nie gryź tego długopisu, wow święta wszystko jest okej, oł okej:
"Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku, tego karpia, pierożków i w ogóle smacznego"

Ja już kwadrat, trójkąt, czekolada, nie martwcie się o mnie jestem przygotowany na święta, Ja po prostu kocham święta, kocham..

6 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że pisanie kartek świątecznych zanika, ale to dobrze, że są jeszcze osoby, które praktykują ten miły zwyczaj. :)

  http://pstrekropki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Już coraz mnie osób przesyła sobie kartki, a to wielka szkoda :( Nominowałam Cię do LBA http://mojewlasne5minut.blogspot.com/2015/12/lba-czyli-liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za nominację, niestety na moim blogu znajduje sie już post o podobnej tematyce. Aczkolwiek postaram się wyreować coś innowacyjnego w to miejsce. Mam nadzieje, że nie będziesz zła. Jeszcze raz dzięki ;)

   Usuń
 3. super blog !!! obserwuje
  brajank.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja kartki wysyłam co roku! Pozdrawiam magicstyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Super blog super post :D
  http://styluliczny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń